• Dwujęzyczna Prywatna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Bućko w Wasilkowie

• 16.08.2020
        • "Są tylko dwa niewyczerpane dziedzictwa, które musimy mieć nadzieję przekazać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła." (Harding Carter)

Patronem naszej szkoły jest Antoni Bućko - żołnierz, legionista, nauczyciel. Przez całe swoje życie walczył o Niepodległość swojej Ojczyzny oraz o godną Edukację dla każdego dziecka pomimo niesprzyjających warunków i zawirowań historycznych. Pielęgnując pamięć historyczną i patriotyczną wśród naszych uczniów uczymy ich troski o swoją tożsamość. Pokazujemy, że korzenie, z których wyrastają są podstawą do ich harmonijnego rozwoju.

Przypinamy również naszym uczniom skrzydła, dając każdemu z nich warunki do odkrywania swoich mocnych stron, talentów, predyspozycji. Nie podcinamy tych skrzydeł, a z troską pielęgnujemy, aby wzrastały, wzmacniały i po ukończeniu szkoły niosły naszych uczniów wysoko, by mogły sobie poradzić w zmieniającej się rzeczywistości.

• Co nas wyróżnia?

• 04.08.2020
        • Nauczanie w Dwujęzycznej Prywatnej Szkole Podstawowej im. Antoniego Bućko odbywa się metodą dwujęzyczną od I klasy. Oprócz codziennych lekcji języka angielskiego w klasach I - IV prowadzone sa również przedmioty dwujęzyczne: mathematics i science. Dodatkowo lekcje prawidłowej wymowy: Phonics oraz zajęcia z native speakerem. Od I klasy odbywa się również nauczanie drugiego języka obcego. W obowiązkowym planie nauczania znajdują się takie zajęcia jak: basen, szachy, zajęcia umuzykalniające, róznorodne koła zainteresowań.

Niektóre przedmioty mogą być  prowadzone przez dwóch nauczycieli i odbywać się na nich korelacja międzyprzedmiotowa, w czasie której możliwe jest uzupełnianie się wiedzy pod okiem mentorów, którymi są nauczyciele przedmiotowi.

Stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka. Podążamy za potrzebami uczniów. Rozwijamy talenty, wspieramy, pomagamy, wzmacniamy. Organizujemy liczne terapie na terenie szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Stosujemy ocenianie wzmacniające. Zamiast tradycyjnych ocen cyfrowych stosujemy ocenianie kształtujące, które daje dziecku i rodzicom informację zwrotną o mocnych i słabszych stronach nauczania, korygujemy błędy, wspólnie omawiamy które obszary wymagają poprawy i wzmocnienia. Ocena nie jest celem najważniejszym. Najważniejsze jest zdobycie i utrwalenie wiedzy.

Przyjazna przestrzeń.  Sale zaaranżowane są w taki sposób, aby uczniowie czuli się w niej dobrze. Przestronne sale lekcyjne, sala językowa, sala gimnastyczna, pracownia informatyczna, gabinet terapeutyczny. Każda sala wyposażona jest w monitor interaktywny.Planujemy zagospodarować teren wokół szkoły tak, aby znalazł się na niej plac zabaw, boisko szkolne, ale również kwietna łąka, sad za szkołą, na których w czasie ciepłych dni staną leżaki i na nich będą odbywały się lekcje. Sąsiedztwo lasu i miejskiego stadionu pozwoli nam na realizację celów programowych poza szkołą.

Zarządzanie społecznościowe. Nasza szkoła jest dla uczniów i rodziców. Pragniemy rozwijać w naszych uczniach umiejętności społeczne, samorządowe, współodpowiedzialność za swoją szkołę, współtworzenie, wpływanie na jej losy. Szczególnie ważne jest, aby każdy uczeń naszej szkoły znał postać patrona i rozumiał ważność i troskę o pamięć historyczną naszej lokalnej Ojczyzny. Pragniemy wzmacniać współpracę z rodzicami. Chcemy być partnerami rodziców w procesie wychowawczym ich dzieci. Dążymy do spójnych metod, wartości i celów wychowawczych.

Pozytywna Dyscyplina.

Bardzo ważnym elementem, który wdrażamy w naszej szkole jest Pozytywna Dyscyplina. Pani dyrektor Katarzyna Tymińska jest certyfikowanym edukatorem rodziców Pozytywnej Dyscypliny. Wychowanie w sposób stanowczy i uprzejmy jednocześnie. Uczniowie wspólnie z nauczycielami ustalają zasady wspópracy i wszyscy troszczą się o ich przestrzeganie. Uprzejmość i szacunek jest wzajemny. Nauczyciele szanują uczniów, uczniowie szanują dorosłych i przestrzeń, w któej przebywają.