• Poznaj nas

• Szukasz szkoły dla swojego dziecka?

Opowiemy Ci o nas :)

1. Dlaczego jesteśmy?

Tworzymy przestrzeń do indywidualnego rozwoju KAŻDEGO dziecka.

Każdy z nas jest inny. Każdy  WAŻNY  na tym świecie. KAŻDY  z nas ma inną rolę i misję.

MY:

- Sprawdzamy - Mocne strony i talenty,

- Zapoznajemy  z możliwościami,

- Kochamy Dzieci :)

- Odkrywamy nieznane,

- Łowimy Talenty,

- Angażujemy,

- Być Bliżej Ucznia,

- Uczyć Aktywnie,

- Ć - poprostu... byĆ

- Kochać Dzieci,

- Och..... Ale szkoła :)

TY MY :)

2. Podejcie do szkoły (...życia)

Uważamy, że szkoła to nie WYŚCIGI...cytującąc: Budzące się Szkoły.

To Etap, który należy przeżyć zgodnie z naturalnymi możliwościami i predyspozycjami KAŻDEGO dziecka (CZŁOWIEKA). Dlatego, nie spieszymy się, ale eksplorujemy indywiduwalne możliwości KAŻDEGO dziecka i do nich dopasowujemy: metody, tempo, treści, zasady.

3. Ocenianie:

Jesteśmy SZKOŁĄ BEZ OCEN.

Ale to nie naczy, że nie oceniamy. Każda aktywność wymaga INFORMACJI ZWROTNEJ (IZ) i na tym właśnie polega w naszej szkole OCENIANIE.

Dajemy INFORMACJĘ ZROTNĄ.

Ocena MA być Informacją Zwrotną - nie oceną.

INFORMACJĄ - którą można poprawić: dla siebie :)

3. Prace domowe:

W naszej szkole uczniowie pracują po 34 godziny tygodniowo. Dzieci w tym czasie wykonują DUŻO pracy - pracują. Dorośli pracują 40 godzin tygodniowo. Później mają czas wolny, który mogą przeznaczyć na : odpoczynek, hobby, pracują nad planowaniem swojego czasu. CZY DZIECI NIE MAJĄ DO TEGO PRAWA?

Szkoła musi dysponowac tym czasem zmuszając ich do zarządzania maksymalnie ich życiem? SERIO?????

Prace domowe są zadawane w takiej ilości, żeby uczeń mógł je odrobić samodzielnie, bez obciążania ich maksymalnie, a UTRWALANIU, POGŁEGNIANIU, ZACIEKAWIENIU, POWTÓRZENIU.

To jest właśnie INFORMACJA ZWROTNA. Rodzic ma tylko DOPILNIOWAĆ, aby praca była ODROBIONA. Bez ingerencji : DOBRZE czy ŹLE. To rola nauczyciela. Nie stawia oceny niedostatecznej, ale wie: czy uczeń zrozumiał czy nie. Czy może iść dalej? Czy ma się zatrzymać?

4. Relacje:

Najważniejsze dla nas są RELACJE.  Dlatego jesteśmy RAZEM. Jesteśmy z uczniami, z nauczycielami, z rodziacami. SŁUCHAMY SIĘ NAWZAJEM, SZANUJEMY.

Inspirujemy się podejściem Janusza Korczaka, który powiedział:

"NIE MA DZIECI - SA LUDZIE".

Traktujemy się nawzajem TAK jak CHCEMY BYĆ TRAKTOWANI. - to nasza dewiza.

Chcesz takiej szkoły dla swojego dziecka?

Przyjdź. Skontaktuj się. Sprawdź nas :)

Czekamy na Ciebie: